Jesteś singlem? Według WHO jesteś niepełnosprawny

 

Ważna informacja dla wszystkich singli i singielek: Światowa organizacja zdrowia ma zmienić definicję NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI i zaliczyć do niej osoby nie posiadające formalnie partnera seksualnego (od tej pory będą klasyfikowane jako BEZPŁODNE). Nowa kwalifikacja sprawi, że zarówno heteroseksualni jak i homoseksualni  mężczyźni i kobiety będą miały ten sam priorytet w zapłodnieniu in vitro co pary żyjące w formalnym związku.

 


Źródłohttp://www.telegraph.co.uk/news/2016/10/19/single-men-will-get-the-right-to-start-a-family-under-new-defini/


Dotychczas, niepłodność definiowana była poprzez niemożność zajścia w ciążę przez 12 miesięcy lub dłużej przy regularnym współżyciu.


Infertility is “a disease of the reproductive system defined by the failure to achieve a clinical pregnancy after 12 months or more of regular unprotected sexual intercourse.” Źródło: http://www.who.int/reproductivehealth/topics/infertility/definitions/en/


Ale nowy standard sugeruje, że niemożność znalezienia odpowiedniego partnera seksualnego – lub brak kontaktów seksualnych, które mogłyby doprowadzić do zapłodnienia – można uznać za taka samą niepełnosprawność.

Krytycy, wśród których jest Josephine Quintavalle, działaczka pro-life, komentują nowe wytyczne jako absurdalne, spychające naturalne procesy i współżycie między kobieta i mężczyzną na dalszy, boczny plan. Obawy budzi tez fakt, że pary z medyczną niepłodnością mogą stracić szanse na posiadanie dziecka.


Jeden z autorów nowych standardów WHO, dr David Adamson tak tłumaczy nadchodzące zmiany:

 „Definicja bezpłodności jest teraz napisana w taki sposób, że zawiera prawa wszystkich osób do rodziny, a to obejmuje mężczyzn pojedynczych, samotnych kobiet, gejów, kobiet gejów”.

Doktor Adamson dodaje, iż  teraz każda jednostka będzie miała prawo do reprodukcji niezależnie od tego czy posiada partnera czy nie.


 

W tym momencie nie znamy terminów wprowadzenia nowych standardów przez Światową Organizację Zdrowia – jednak prace trwają i posuwają się naprzód.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close