WHO – niewygodne fakty

7 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia. Nieprzerwanie od prawie 70 lat, dzień ten przeznaczony jest na podjęcie określonego tematu zdrowotnego – w tym roku poświęcony był depresji. Mimo iż Światowa Organizacja Zdrowia (ang. WHO – World Health Organization) kojarzona jest z propagowaniem zdrowia to wielokrotnie podejmowała błędne decyzje.

Dziś przypomnimy tylko kilka  kontrowersyjnych faktów połaczonych z działalnością WHO:

 1. Ogłoszenie pandemii grypy AH1N1  – W 2010 roku Rada Europy przesłuchała WHO i koncerny farmaceutyczne podejrzewając, iż pandemia grypy została przesadnie nagłośniona aby koncerny  mogły zyskać na sprzedaży szczepionek. Eksperci – epidemiolodzy doktorzy Wolfgang Wodraga oraz Ulricha Keil uważali również, że do produkcji szczepionki wykorzystano substancje, których działanie nie było dobrze zbadane. Mogło to mieć negatywny wpływ na zdrowie osób zaszczepionych

  Źrodło: Pandemia A/H1N1 sztucznie rozdmuchana? Przesłuchanie w Radzie Europy


 2. Standardy edukacji seksualnej, wg których (cytując za Zbigniewem Barcińskim, prezesem Stowarzyszenia Pedagogów Natan): „idealne dziecko powinno się masturbować, a także bezproblemowo docierać do środków antykoncepcyjnych i potrafić z nich korzystać. Co więcej, już 12 – letnie dziecko powinno potrafić negocjować z partnerami możliwość uprawiania przyjemnego i bezpiecznego seksu. W mniemaniu takiego dziecka, akceptowalne współżycie jest wtedy gdy odbywa się za zgodą obu partnerów, co wprost może prowadzić do pedofilii. Śmiało można wysnuć wniosek, że w edukacji seksualnej według WHO chodzi o to, aby dzieci jak najszybciej podjęły współżycie seksualne z różnymi partnerami i w różnych konfiguracjach. W zaleceniach WHO czytamy również, że dziecko powinno być otwarte na różne formy współżycia, m.in. homoseksualne, a także powinno być krytyczne wobec tradycyjnych norm seksualnych. Można powiedzieć, że dziecko skoncentrowane na seksie jest ideałem autorów i zwolenników edukacji seksualnej”.

  Cały wywiad z panem Zbigniewem Barcińskim : http://www.pch24.pl/genderowa-kompromitacja-swiatowej-organizacji-zdrowia Źródło do pobrania w formacie pdf: Standardy edukacji seksualnej w języku polskim 


 3. Zalecenie WHO o stosowaniu rtęci w postaci trimerosalu w szczepionkach dla dzieci. Rekomendacja ta została poparta przez AAP – Amerykańską Akademię Pediatrów. Setki publikacji wskazują na toksyczność rtęci i szczególnie negatywny wpływ na rozwijające się organizmy – nie przeszkodziło to jednak w dodawaniu jej do szczepionek przeznaczonych dla noworodków.

  ŹródłoGlobal Vaccination Recommendations and Thimerosal,
                  AAP-Endorses-WHO-Statement-on-Thimerosal-in-Vaccines


 4. Zmniejszenie spożycia cukru do 10% całkowitego dziennego spożycia kalorii co oczywiście  jest dobrym posunięciem (dorosła kobieta o normalnej wadze może zjeść dziennie około 50 g cukru /dziesięć łyżeczek/, a mężczyzna 70 g).  Jednak WHO pod naciskami przemysłu cukrowego ogłosiła, ze ta decyzja była kontrowersyjna.


  Źródłohttp://www.who.int/mediacentre/news/releases/2015/sugar-guideline/en/


Jak widzimy Światowa Organizacja Zdrowia, oprócz wielu pozytywnych decyzji, potrafi także ulegać naporom lobby farmaceutycznego i innych koncernów, co skutkuje wydaniem zaleceń niekoniecznie sprzyjających ludzkiemu zdrowiu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close