STRONA GŁÓWNA

Psyche czy soma?

 

Większość ludzi myśląc o swoim zdrowiu oddziela strefę psyche (psychologiczną) od somy (fizycznej), nie zdając sobie sprawy jak bardzo oddziałują one na siebie. Nie tylko maja wpływ na siebie ale są one integralne, stanowią jedność. Nie bez powodu nasi dziadkowie uczyli nas, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wiedzieli oni, że na nasze samopoczucie ogromny wpływ ma utrzymanie zdrowego trybu życia i odwrotnie: dobra kondycja psychiczna ułatwiała naszemu organizmowi radzenie sobie z wieloma problemami.

 

Takie holistyczne spojrzenie na siebie samego, pozwoli nam odkrywać siebie na nowo i rozwijać w obu sferach jednocześnie. Bo nasze ciało i umysł mają ogromne możliwości – ale tylko wtedy gdy współpracują ze sobą. W przypadku skupienia swojej uwagi jedynie na jednej ze sfer (jak np. osobowości narcystyczne koncentrują się na wyglądzie zewnętrznym, intelektualiści jedynie na rozwoju umysłowym) – zaniedbujemy cześć swojego Jestestwa, które prędzej czy później upomni się o siebie.

 

Dzisiejszy, nowoczesny świat oferuje nam coraz więcej atrakcji, kusi nas, krzyczy „szybciej”, „dalej”, „więcej„… Często zatracamy się w pogoni za karierą, nowymi wyzwaniami. W takim środowisku ciężko utrzymać równowagę, dlatego naszą misją jest szerzenie świadomości dotyczącej holistycznego podejścia do zdrowia człowieka. Będziemy starali się odnajdywać naturalne (bo na naturze się skupimy)  produkty, ćwiczenia i wszystko co może wspomagać nasze zdrowie psychosomatyczne.

 

Już dziś podejmując świadomą decyzje możesz zmienić swoje życie.  Dlatego jeżeli jesteś tu pierwszy raz – zanurz się w swoje myśli i zadaj sobie pytanie:

Czy moje ciało i psyche stanowią jedność?

Czy dbam o te obydwie sfery? 

Czy akceptuję swoje ciało?

 

Zapraszamy Cię na stronę gdzie pomożemy Ci odnaleźć równowagę, pokażemy jak wiele ma nam do zaoferowania natura.

 

Close