Soda oczyszczona

Soda oczyszczona – prosty i pomocny środek

 

Wodorowęglan sodu

NaHCO3

Soda oczyszczona

Kwaśny węglan sodu

 

Każdy z nas o sodzie oczyszczonej słyszał ale czy każdy wie jak wiele zastosowań ma ten związek? Wbrew pozorom, ta prosta substancja (spożywcza i lecznicza) może być używana prawie w każdej dziedzinie naszego życia. Poniżej przedstawiony został jedynie zarys zastosowań – szczegółowe przepisy publikowane będą w osobnych artykułach.

Mimo, że w wielu problemach możemy pomóc sobie innymi środkami chemicznymi (do czyszczenia łazienek, udrożniania rur itp) – to ogromna zaleta sody oczyszczonej jest to iż ma znikomy wpływ na nasze ciało. Nie drażni jak inne, często żrące środki, nie ma nieprzyjemnego zapachu, działa łagodniej.

Zastosowania sody oczyszczonej

GOTOWANIE – jako środek, zmiękczający(np. dodawany do omletów, mięsa) i spulchniający (zamiast proszku do pieczenia i drożdży).

LECZENIE – soda spożywcza posiada potencjał leczniczy równy lub nawet większy niż wiele syntetycznych lekarstw. Na jej korzyść działa również fakt, że praktycznie jej stosowanie nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków na organizm człowieka. Jest lepiej tolerowana, działa łagodnie, nie jest kumulowana przez organizm.

PRANIE – stosowana jako odplamiacz, wybielacz, usuwa tłuste plany

PIELĘGNACJA JAMY USTNEJ, ZĘBÓW – stosowana jako płukanka jamy ustnej, pasta do zębów

USUWANIE NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW – zarówno do ciała jak i w mieszkaniu

DBANIE O SKÓRĘ, URODA – dodawana do peelingu, stosowana jako antyperspirant, na włosy

SPRZĄTANIE – wszelkiego rodzaju czyszczenie powierzchni, naczyń, urządzeń,

 

Soda – zdrowy zamiennik dla chemii

 

Jak wiemy z doświadczenia – codziennie mamy styczność z kilkunastoma (lub nawet kilkudziesięcioma) chemicznymi substancjami. Środki myjące, czyszczące, żywność – nieustannie przez skórę, drogi oddechowe i żołądek wnikają do naszego ciała. Jest to szczególnie niebezpieczne jeżeli używamy substancji drażniących, zawierających metale ciężkie i substancje, które są kumulowane w naszym organizmie. Dlatego tak ważne jest ograniczenie substancji szkodliwych w naszym otoczeniu. Zamiast używania kilku różnych płynów/mleczek czyszczących – możemy wymienić je na jedną sodę oczyszczoną, która spełni nasze oczekiwania i jednocześnie zadba o nasze zdrowie.

Zachęcam do dzielenia się przepisami zastosowań sody w Państwa domach.

Przepisy na zastosowanie sody oczyszczonej – już niedługo na stronie – Zapraszamy do odwiedzania!

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close